E shtunë, 23 Janar, 2021

Merret vendimi, si do vazhdojë mësimi në universitete dhe shkollat e Shqipërisë

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli në konferencën e mbajtur sot nga Komiteti Teknik, ka njoftuar se mësimi në universitete do të vijojë online.

“Ka në rëndim të lehtë të situatës, por gjithçka është në kontroll. Mësimi në universitete do të vazhdojë online edhe për një periudhë tjetër në varësi të njoftimit që ne do të bëjmë Do të shohim nëse do të ketë nevojë për masa të tjerë, por ajo që ne vazhdojmë të themi me forcë është që beteja me COVID nuk është betejë spitalore por është betejë e të gjithëve”, tha Racakolli.

“Të nderuar qytetarë vetëm nëse do të zbatoni masat që ne kemi thënë do mundemi ta ndalojmë epideminë dhe me përllogaritjet që kemi bërë mund ta ndalojmë”, bëri thirrje zv.ministrja.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mirënjohje: Mësuesi Maliq Torra merr me vete drutë për të ngrohur nxënësit

Një foto sa një mijë fjalë. Ky është imazhi i shpërndarë nëpër rrjet gjatë ditës...

Shkollarët e fshatrave të Prishtinës iu gëzohen fillimit të mësimit, marrin dhurata

Nxënësit e klasave të para të shkollave fillore të zonave rurale të komunës së...

Të hënën fillon gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Drejtoritë Komunale të Arsimit deklarojnë se janë bërë...

10 librat më të mirë të të gjitha kohërave, sipas revistës ‘Time’

1. “Ana Karenina”, e shkruar gjatë viteve 1873-1877 prej shkrimtarit të madh rus Leon...