E hënë, 3 Tetor, 2022

Merret vendimi për shkollat, kjo është data kur rifillon mësimi

Ndërkohë që mësimi vijon të jetë i alternuar, në shkollë dhe online, një tjetër çështje shumë e diskutuar është ajo e rifillimit në janar, pas pushimeve dimërore.

Ministrja e arsimit, Evis Kushi u shpreh pak ditë më parë për ABC News se ende nuk ishte vendosur nëse data e rifillimit të mësimit do të ishte 11 apo 18 janari.

- Advertisement -

Ndërsa sot, gjatë një aktiviteti të zhvilluar në Pustec, ministrja bëri me dije se mësimi do të rifillojë më 11 janar.

“NË BASHKËPUNIM ME KOMITETIN E EKSPERTËVE KEMI VENDOSUR QË PAS PUSHIMEVE TË FUNDVITIT SHKOLLA TË NISË NË DATËN 11 JANAR DHE JO NË 4, SIÇ PARASHIKONTE URDHRI I MËPARSHËM”, – NJOFTOI KUSHI.

Ndërkohë mësimi do të vijojë edhe javën e ardhshme.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E dhimbshme: Mësuesja që i dha arsimit 33 vite të jetës nuk e di si do të paguajë kredinë

I kanë mbetur më pak se një muaj deri në pensionim. Por Hanlije Ademi...

Rrahman Jasharaj: Nëse pagat nuk procedohen, unë nuk garantoj çfarë do të ndodh tutje

Kreu i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj, i ka konfirmuar raportimet se vetëm mësimdhënësit grevistë janë...

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...