E hënë, 3 Tetor, 2022

Mërgimtari ndanë 150 dhurata për fëmijët

Mërgimtari nga fshati Përqevë, Shpejtim Krasniqi ka ndarë dhurata për fëmijët e fshatit të tij.

Ai ka shpërndarë 150 dhurata, derisa kjo iniciativë dhe gjest human u prit mirë nga nxënësit dhe shkolla.

- Advertisement -

Të njejtit falënderuan Krasniqin, por dhe të gjithë bashkëatdhetarët.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...