E diel, 5 Shkurt, 2023

Mënyra se si uleni kur jeni të ftuar në shtëpinë e dikujt mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

- Advertisement -

Të gjithë janë të ndryshëm. Dhe psikologët vazhdojnë të na kujtojnë për këtë fakt.

Testi i sotëm do t’ju tregojë shumë për veten tuaj bazuar në mënyrën se si uleni kur jeni i ftuar në shtëpinë e dikujt. Mos e merrni këtë test shumë seriozisht, sepse duhet të jetë thjesht për qejf.

- Advertisement -

Sipas “Bright Side”, ky është një shans për të mësuar diçka të re për veten, thjesht zgjidhni pozicionin që merrni zakonisht kur uleni.

1. Një aventurier i fjetur

Ju jeni një person elegant, por shumë i hapur. Por nuk duhet të pini asgjë tjetër përveç çajit ose kafesë, ose mund të përfundoni në të njëjtin pozicion, por në llambadar.

- Advertisement -

2. Një maniak verbal

Ju jeni një person emocional. Ju e doni jetën, kjo është arsyeja pse të tjerët duan të jenë rreth jush. Mund të jetë e vështirë për ju të ndaloni së foluri. Për shkak të kësaj, ata gjithmonë ju shërbejnë më shumë ushqim, në mënyrë që të shijojnë qetësinë, madje edhe për vetëm pak kohë.

3. Një person i “Zen-it”

- Advertisement -

Ju hani vetëm ushqim shumë të shëndetshëm dhe jeni pothuajse një mjeshtër në yoga. Edhe nëse nuk je tani, së shpejti do të jesh.

4. Pronari i një toke të mbushur me lodra

Ju dominoni dhe keni fuqi.

5. Makinë origjinale e lëvizjes së përhershme

Ju jeni një person i pazakontë. Aq i pazakontë sa shumë njerëz janë të tronditur nga sjellja juaj. Ju jeni gjithmonë të dobët, sepse është e vështirë të hani në këtë pozicion.

6. Jeta e festave

Ju jeni një person shumë i shoqërueshëm. Doni biseda të gjata. Kjo është arsyeja pse ju pëlqen shumë të vizitoni njerëz të tjerë dhe të qëndroni tek ta … Për një muaj ose 2.

7. Një person i “zonës së rehatisë”

Ju jeni një introvert që ndihet çuditshëm në një grup të madh njerëzish. Koka juaj pushon së punuari kur jeni nën këtë lloj stresi. Por prapë mund të hani.

8. Një mashtrues virtual

Ju e doni intrigën dhe fuqinë. Më në fund po vizitoni dike, sepse seriali juaj i preferuar ka mbaruar dhe po ktheheni në jetën reale.

9. Një person “që s’pushon”

Ju jeni shumë komunikues dhe ju pëlqen të vizitoni njerëz të tjerë, sepse absolutisht duhet t’u tregoni njerëzve se si ndiheni. Por për shkak se është e vështirë t’ju ndalojnë kur filloni të flisni, mikëpritësve tuaj mund t’u duhet të përdorin masa ekstreme.

10. Një tregimtar i pashpresë

Ju nuk vizitoni njerëz. Jeni një person që mjaftoheni me veten dhe një person i pavarur që është mësuar t’u tregojë njerëzve të vërtetën, madje me shumë sarkazëm.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nga Asllan Bajrami: Disiplina dhe respektimi i rregullave të mirësjelljes në shkollë, përkatësisht në klasë

Një orë mësimore është e suksesshme kur nxënësit mbajn diciplinën dhe respektojnë rregullat e...

Hivzi Metaj, zgjedhet mësuesi më i dalluar në shkollën “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë

Shkolla fillore e mesme e ulët "Xhavit Ahmeti" në Prishtinë ka zgjedhur Hivzi Metaj...

Nga Kriger Ramaja: Një institucion edukativ dhe arsimor serioz duhet të ketë edhe Këshillin Drejtues të shkollës

Organi me i lartë drejtues në shkollë,, Këshilli Drejtues i Shkollës ,, Një institucion edukativ...

American School of Kosova po kërkon tre mësues/e

Amerikan School of Kosova ka hapur konkurs për mësimdhënës. ASK po kërkon konkretisht tre mësimdhënës/e. Detajet: Teaching...