E enjte, 30 Mars, 2023

Shikoni si ky person i paketon të gjitha gjërat e shtëpisë mbi kamionetë

- Advertisement1-

Kamionçina F-150 e Ford Motor Company është vlerësuar si “lloji i automjetit që mund të kalojë çdo sfidë të vetme” – siç duket edhe duke përfshirë lëvizjen e të gjitha sendeve tuaja të shtëpisë në një udhëtim të vetëm.

Kjo është pikërisht ajo që një banor nga Meksika provoi të bënte kohët e fundit kur tërhoqi çdo mobilje të vetme që ai zotëronte në makinën e tij.

- Advertisement -

 

Sipas mediave të huaja, pamjet ishin regjistruar nga një shok tjetër dhe më vonë janë ngarkuar në TikTok – megjithëse u fshinë nga platforma e mediave sociale , sipas @lapipadelapaz.

Dollapët, kornizat e krevateve, kolltukët, tavolinat dhe madje edhe një objekt metalik që i ngjante një rezervuari gazi ishin grumbulluar mjeshtërisht “në majë” të F-150 dhe në një platformë të improvizuar të sheshtë që shtrihej mbi çatinë e automjetit.

- Advertisement -

Ndërsa dukej se mobiljet mund të binin në rrugë, të gjitha sendet ishin siguruar fort me litarë të shumtë që mbështillen rreth ngarkesës.

Një komentues kishte shkruar: “Ky është nga një planet tjetër. E pabesueshme se si e ngarkuan. E pabesueshme se si do ta shkarkojnë atë”

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...