E shtunë, 1 Prill, 2023

Medlina Zekaj, 13-vjeçarja nga Peja – synon të bëhet një dizajnere e famshme

- Advertisement1-

Është 13-vjeçare por qysh tani e ka zgjedhur rrugën që do ta ndjek kur të rritet. Talent i saj është vizatimi dhe synon të bëhet një dizajnere e famshme.

Punimet që ka dërguar në “Kids of Kosova” tregojnë se është e talentuar dhe po ec në rrugë të mbarë për të arritur ëndrrën e saj.

- Advertisement -

Ajo është Medlina Zekaj nga fshati Raushiq i komunës së Pejës dhe ndjek mësimet në shkollën “28 Nëntori” në vendlindjen e saj, ku tashmë ka përfunduar klasën e 7-të.

“Po kam dëshirë të bëhem dizajnere”, thotë ajo për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net).

Tregon se ka marrë pjesë në gara shkollore, ndërsa synon në të ardhmen të hapë ekspozitë, që t’i shpalos talentin e saj.

- Advertisement -

“Kam marre pjese ne gara të ndryshme në shkollë, por jo në gara të artit. Dëshira ime është që të hap një ekspozitë timen, kurse kur të rritet të bëhem dizajnere e famshme”, thotë Medlina.

Më poshtë gjeni disa punime nga Medlina Zekaj:

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesi Elhami Hasani nga Cernica e Gjilanit: Mësimdhënësit duhet të testohen – por është e rëndësishme nga kush?

Punën si mësimdhënës e ka nisur nga viti 1999, pra nga përfundimi i luftës....

INTERVISTË| Vlora Kozhani: Mburrem që mbaj mbi supe titullin e mësimdhënëses

Vjen nga një familje që një jetë i ka dedikuar arsimit shqip. Ka ndjekur...

INTERVISTË| Profesori Beqir Letaj: Dalja në pension më emocionoi shumë, nuk mund t’i frenoja lotët kur u ndava me nxënësit

Ditë më parë doli në pension profesori nga Prizreni, Beqir Letaj, i cili një...

INTERVISTË| Gjokë Tahiri, drejtor i shkollës “Hysni Zajmi” në Gjakovë: Mësimdhënësit u mashtruan, rritja veç 50 euro është demoralizim për ta

Mësimdhënësit janë shprehur të zhgënjyer me rritjen që përfituan sipas koeficientit të ri të...