E hënë, 20 Shtator, 2021

“Më vjen për të qarë sa herë të shikoj”. Mami Orinda qëndis fjalët më të bukura për Atarën e saj

Orinda Huta priti të kalonte java dhe gjithë emocionin e dashurinë që po ndjen prej ditës së parë që solli në jetë Atarën, e derdhi në pak fjalë të përzgjedhura për të.


“Një javë me ty, një javë mrekulli, e që tani mendoj se koha kalon shpejt. Më vjen për të qarë sa herë të shikoj dhe falenderoj Zotin çdo çast për këtë bekim. Sa shumë jam lutur për ty e do vazhdoj po njësoj gjatë gjithë jetës. Nuk gjej dot fjalët për të përshkruar gjithë dashurinë që kam brenda vetes për ty. ATARA jonë, kurorë e bekuar e dashurisë tonë 14-vjeçare”, shkroi nëna e re, krah një albumi fotosh me të bijën, shkëputur nga mikëpritja në shtëpi ditën e parë.

Orindën dhe Turin nuk i kishim parë kurrë kaq të ndjeshëm dhe të prekur në dedikimet që kanë publikuar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta)

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Drama e një nëne: Gjyshërit më morën fëmijët para një viti nuk pranojnë t’i kthejnë

Për çfarë nevojiten gjithë këto vendime gjykatash , kur në fund të ditës një...

‘Njerka ‘mban peng’ fëmijët e mi, në 3 vite asnjë lajm’, e reja shkodrane apel për gjetjen e fëmijëve

Mesditën e kësaj të premte në emisionin “Pa Gjurmë” në Report TV u trajtua...

Dr. Fatime Berisha-Imeri për Kids of Kosova: Jeta në Zvicër, sfida për të ndërtuar karrierë dhe plotësimi i ëndrrës për t’u bërë pilote

Jo pak shqiptarë që jetojnë në shtete të ndryshme të botës kanë krijuar karrierë...

Historia e pabesueshme e akademikes franceze që birësoi djalin nga ShqipëriaHistoria e pabesueshme e akademikes franceze që birësoi djalin nga Shqipëria

Një histori e pabesueshme vjen nga një franceze që ka një lidhje të ngushtë...