E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Me sëmundje të pashërueshme dhe e braktisur nga prindërit, 5-vjeçarja ndihmohet nga shokët e klasës

- Advertisement -

Një vogëlushe 5-vjecare nga qyteti i Durrësit, e cila vuan nga një sëmundje e pashërueshme është ndihmuar nga shokët dhe shoqet e saj te kopshtit.

Vajza e vogël jeton vetëm me gjyshen pasi është braktisur nga prindërit. Prindër e mësues te kësaj zone, te ndikuar nga historia e vogëlushes, u organizuan dhe mblodhën një shume parash për të ndihmuar të moshuarën dhe vajzën e mitur.

- Advertisement -

 

Ansuelda Meta është 5 vjeç. E vogla vuan nga një sëmundje e rende. Për te ndjere edhe ajo ngrohtësinë e këtyre festave, kane menduar shokët dhe shoqet e kopshtit, duke i përgatitur një dhurate.

E braktisur nga prindërit, vajza e vogël jeton me gjyshen, ne qytetin e Durrësit, e cila është mbështetja e vetme qe ajo ka. Ndërsa shume familje bëjnë pazarin për festat e fundvitit, për te pasur tryezën plot, diçka e tille është e pamundur për gjyshen dhe mbesën. Por prindër e mësues te kësaj zone, te ndikuar nga kjo histori, u organizuan dhe mblodhën një shume parash për te ndihmuar te moshuarën dhe vajzën e mitur. E emocionuar nga ky gjest, gjyshja falënderon te gjithë ata që e ndihmuan në këto ditë të vështira.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...