E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Më në fund: Pas 14 djemve çifti arrin që të sjellë në jetë një vajzë

Kateri dhe Jay Schwandt janë çifti që kanë sjellë në jetë 15 fëmijë, 14 prej tyre djem. Së fundmi ka ardhur në jetë edhe fëmija i 15, një vajzë.

- Advertisement -

Kateri dhe Jay mirëpritën të enjten e 5 nëntorit vajzën e tyre të parë Maggie Jayne, të lumtur që më në fund familjes iu bashkua një vogëlushe.

Ajo është motra e parë e vëllezërve Tyler, Zach, Dreë, Brandon, Tommy, Vinny, Calvan, Gabe, Wesley, Charlie, Luke, Tucker, Francisco dhe Finley.

- Advertisement -

Familja është pjesë e shfaqjes “14 Outdoorsmen”, i cili ndjek aventurat e tyre në aktivitete të jashtme si gjuetia, peshkimi dhe kampe.

“2020 nuk mund të ishte më i çmendur! Ne jemi të bekuar që mirëpresim motrën tonë të vogël, Maggie Jayne. Jemi shumë të lumtur”, u shprehën vëllezërit e vogëlushes së porsalindur.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...