E diel, 24 Tetor, 2021

Më 30 tetor mbahet spektakli ‘Multicultural Fashion Show’ në Londër – këta yje shqiptarë do të marrin pjesë

Më 30 tetor do të organizohet festivali ‘Multicultural Fashion Show’ në Walthamstow të Londrës.


Në këtë festival do të përfaqësohet Kosova dhe Shqipëria me disa pjesëmarrës në sfera të ndrushme, si këndim, modelim etj, shkruan Kids of Kosova.net.

Vajza e vogël Arla do ta përfaqësojë Shqipërinë në këtë show.

Kurse Kosova do të përfaqësohet nga Dhurata dhe Ylli.

Tjetër përfaqësuese nga Kosova do të jetë Dhurata Thaçi që do të paraqitet me një veshje tradicionale.

 

Mëposhtë gjeni të gjithë pjesëmarrësit:

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ekspertët për Pfizer: Përfitimet e vaksinës te fëmijët 5 deri 11 vjeç

Ekspertët e Administratës së Ushqimit dhe Barnave në Shtetet e Bashkuara thanë të premten...

U bë virale në rrjet pasi u bullizua, 8-vjeçarja rishfaqet në emisionin “T’ka mami yll”

Liana është vajza 8-vjeçare që është kthyer tashmë në një personazh shumë të përfolur...

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna...