E diel, 5 Shkurt, 2023

Matura Shtetërore: Publikohen rezultatet e provimit / DOKUMENT

- Advertisement -

Ministria e Arsimit ka publikuar rezultatet e provimit të gjuhës së huaj që zhvilluan maturantët dy javë më parë.

Testimit të gjuhës së huaj iu nënshtruan 33 mijë maturantë dhe provimi zgjati 2 orë.

- Advertisement -

Ndërsa ministrja e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi thotë se rezultatet e këtij provimi janë maksimale.

“I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale. Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve”, thotë ministrja Kushi.

Rezultatet i gjeni në këtë link duke klikuar KETU. /tvklan.al

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në Fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...