E premte, 2 Dhjetor, 2022

Lumturia apo paraja? Dëgjoni përgjigjet e 8-vjeçareve

Në kuadër të rubrikës së fëmijëve në emisionin e mëngjesit në T7, “#Gjesi”, kësaj radhe shikuesit patën mundësi të shikonin dhe dëgjonin një bashkëbisedim interesant mes dy shoqeve të ngushta, Elenës dhe Jerës.


Pos tjerash, ato i kanë bërë njëra-tjetër edhe pyetje shumë sfiduese, duke nisur nga ajo se pse vdesim, çfarë është bullizimi e si do të reagonin në disa situata të caktuara.

- Advertisement -

Për këto dhe shumë pyetje të tjera, përgjigjet i keni në videon më poshtë.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...