E premte, 7 Tetor, 2022

Lis Demiri fiton vendin e parë në Festivalin Fëmijët e Gëzuar

Ka përfunduar edicioni i 32-të i Festivalit Fëmijët e Gëzuar.

Fitues i këtij vestivali për këtë vit është 8-vjeçari Lis Demiri.

- Advertisement -

Ai fitoi vendin e parë me këngën “Borzilok” të kompozuar nga Ylli Kalaja, orkestrimi Roland Guli dhe teksti Aulon Bej Kalaj, kurse me vokalin punoi Rakipe Karaj.

Kurse Linda Demiri u shpërblye me vendin e dytë në kategorinë ‘Live’. (Kidsofkosova.net)

- Advertisement -

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...