E diel, 29 Janar, 2023

Lis Demiri fiton vendin e parë në Festivalin Fëmijët e Gëzuar

- Advertisement -

Ka përfunduar edicioni i 32-të i Festivalit Fëmijët e Gëzuar.

Fitues i këtij vestivali për këtë vit është 8-vjeçari Lis Demiri.

- Advertisement -

Ai fitoi vendin e parë me këngën “Borzilok” të kompozuar nga Ylli Kalaja, orkestrimi Roland Guli dhe teksti Aulon Bej Kalaj, kurse me vokalin punoi Rakipe Karaj.

Kurse Linda Demiri u shpërblye me vendin e dytë në kategorinë ‘Live’. (Kidsofkosova.net)

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...