E shtunë, 1 Tetor, 2022

Lirohet nga detyra zëvendësdrejtori i dyshuar për sulm seksual ndaj nxënëses në Malishevë

- Advertisement -

Zëvendësdrejtori i gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, Atom Krasniqi i cili dyshohet për ngacmim seksual ndaj një nxënëse, është liruar nga detyra.

Lajmin për Sinjalin e kanë konfirmuar nga komuna e Malishevës dhe kanë njoftuar se ky rast i është dërguar komisionit disiplinor për shqyrtim.

- Advertisement -

Kujtojmë se Gjykata Themelore në Gjakovë, më 22 dhjetor, ia ka caktuar Krasniqit masën e paraburgimit prej një muaji, si i dyshuar për sulm seksual.

Krasniqi dyshohet se më 16 dhjetor ka sulmuar seksualisht një nxënëse, në ambientet e gjimnazit. Rastin në Polici e kishte denoncuar babai i nxënëses.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata .

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...