E shtunë, 1 Prill, 2023

Lind një tjetër bebe mbretërore dhe ku? Në tualetin e shtëpisë

- Advertisement1-

Një tjetër bebe i është shtuar familjes mbretërore. Zara Tindall është bërë me djalë. Ky është fëmija i tyre i tretë dhe e kanë quajtur Lucas Philip Tindall.


Dhe nuk ka lindur as një klinikën e preferuar të familjes mbretërore e as me planifikim.

- Advertisement -

Zara e priti djalin në dyshemenë e banjës. Lajmin e dha vetë Mike Tindall, burri i Zara-s që në Podcastin e tij tha: “E diela u bë edhe më e mirë për mua sepse një djalë i vogël erdhi në shtëpinë time!” Ai tregoi se si foshnja erdhi kaq shpejt, saqë ata as nuk patën kohë për të shkuar në spital.

ZARA DHE MIKE TINDALL
“Për fat të mirë mamia që do të na ndiqte në lindje, në spital nuk ishte aq larg nesh kështu që ajo erdhi menjëherë me makinë.

- Advertisement -

Mike tregoi se si ia preu vetë kordonin djalit dhe shijoi disa kontakte lëkurë më lëkurë.

Pallati Buckingham, Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut janë ‘të kënaqur’ nga lajmi i foshnjës së Mike dhe Zara dhe mezi presin të takojnë stërnipin e tyre të 10-të kur rrethanat ta lejojnë.

Lucas është i 22-ti në linjë për fronin.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...