E martë, 31 Janar, 2023

“Leksione mbijetese”: Lë 1-vjeçaren të torturohet në ujë, kritikohet rëndë instruktorja e notit

- Advertisement -

Një video në Tik Tok tregon një grua e cila hedh një foshnje të veshur me rroba në një pishinë.

Gruaja e quajtur Shannon, e cila është në ujë ndërkohë që fut dhe foshnjen, është një instruktore noti që ofron leksione mbijetese noti për fëmijët.

- Advertisement -

Ajo hedh të voglën në ujë dhe e lë atë të përpëlitet si për të kërkuar shpëtim.

Ky veprim edhe pse sipas saj  është professional, nuk u pëlqye nga shumë ndjekës, të cilët e kritikuan.

- Advertisement -

“Nuk është kjo metoda e duhur, shikoni se në çfarë vështirësie është,” shkruan një prej komentuesve.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...