E hënë, 3 Tetor, 2022

Lejla Miftari, e lumtur që rikthehet në bankat shkollore

Lejla Miftari, vajza me intelegjencë të lartë sot i është rikthyer bankave shkollore në shollën fillore “Mihail Grameno” në Fushë Kosovë.

Për dallim nga vitet e kaluara, Lejla dhe shokët e shoqet e saj duhet të kenë kujdes më të shtuar.

- Advertisement -

Ajo ka thënë për Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) se sot shumë e lumtur që rifilluan mësimin dhe shpreson që më kurrë mos t’iu ndërpritet.

Mesazhi i plotë i Lejlas dërguar në Kids of Kosova:

Sod u kthyem ne shkoll pas 6 muajsh klasa jon eshte ndar ne dy grupe grupi i pare fillon mesimin prej ores 12 :20 deri ne orë 13:30 kurse ne në grupin e dyt filluam mesimin ne 14:30 deri ne 16:10 mësuesja na tregoj per rregullat qe duhet ti respektojme per distance per mbajtjen e maskave per higjenen me pastaj i bem disa perseritje ne gjuhe amtare ne matematik Isha aq e lumtur qe filluma mesimin me kishe mar malli per mesuese per shoket dhe shoqet per bankat shkollore per zilen qe bie per cdo gje qe ka te bej me shkollen jam aq e emocjonuar se ishe koh e gjat qe skishim hyr ne klas shpresoj dhe shum deshiroj qe kurr më mos tna mderprehet mësimi me respekt Lejla Miftari.

- Advertisement -

 

 

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...

Rrahman Jasharaj: Qeveria na ka goditur pas shpine

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur për mos ekzekutimin e pagave nga Qeveria...

Avokati Asdren Hoxha: Grevistët s’kanë bazë ligjore për padi

Avokati, Asdren Hoxha tregoi se cilat janë të drejtat e grevistëve për të kërkuar...