E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Lejla Miftari – 8-vjeçarja me intelegjencë superiore me aksion bamirës për fëmijët

Lejla Miftari, vajza me intelegjencë të lartë e cila ndjek mësimet në shollën fillore “Mihail Grameno” në Fushë Kosovë, ka menduar që t’ua zbukurojë sadopak festat e fundvitit fëmijëve në nevojë.

Ajo ka përgatitur disa dhurata të cilat do t’ua dërgojë disa fëmijëve në nevovjë që edhe ata të ndjehen të gëzuar për fundvit.

- Advertisement -

Për më tepër ndiqeni videon e Lejlas të realizuar për “Kids of Kosova”, ku tregon për aksionin bamirës të saj.

 

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

21 aftësi që çdo fëmijë duhet t’i mësojë para moshës 10 vjeçe

Kur fëmija juaj shkon në shkollë atje i mësojnë atij lexim, shkrim dhe aritmetikë.  Por...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...