E martë, 29 Nëntor, 2022

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar për Kitarë në Transilvani

Në Festivalin Ndërkombëtar për Kitarë – Transilvania 2022, që u mbajt në Rumani, juria vlerësoi me çmimin e dytë kitaristin nga Kosova, Ledion Halitaj.

- Advertisement -

Ai rrëmbeu çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival” në kategorinë deri në 13 vjeç.

Ledioni tashmë është fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar për Kitarë në Transilvani të Rumanisë.

Ai pati zënë vendin e parë në kategorinë “Junior”, dedikuar për grup-moshat deri në dhjetë vjeç, si dhe çmimin e parë në Kategorinë e Parë, ku pjesëmarrësit ishin qenë deri në moshën 12-vjeçare.

- Advertisement -

Ndërkohë që në festivalin e fundit ai mori çmimin në kategorinë deri në 13 vjeç. Vlen të theksohet se në këtë festival kanë marrë pjesë shumë kitaristë nga 18 shtete të botës. /Albinfo.ch

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...