E diel, 29 Janar, 2023

LAJMI I FUNDIT për Abetaren e përbashkët

- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë ka folur edhe për Abetaren e përbashkët.

Ai ka ngacmuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin duke i thënë se abetarja e përbashkët Kosovë – Shqipëri do të shkojë edhe në diasporë pas që “e ka merak Albini”.

- Advertisement -

“Jam shumë shumë i lumtur që do të kemi mundësinë s’bashku me Albinin që të dorëzojmë abetaret e unifikuara, ndërkohë që ne kemi folur edhe me përfaqësues shqiptarë në Maqedoninë e Veriut dhe kryeministrin e Malit të Zi dhe me autoritetet në Serbi, që kjo abetare e unifikuar të shkojë të gjithë fëmijët shqiptarë. Dhe në zonën që e ka merak Albini, të diasporës, aty e kemi të sigurtë që do të kemi një shpërndarje kudo ku do të na kërkohet.”, tha Rama.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...