E martë, 29 Nëntor, 2022

LAJMI I FUNDIT nga SBASHK-u për ndërprerjen e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës është duke shqyrtuar pezullimin e grevës në arsim. Kërkoi nga anëtarësia mendimin për pezullimin e grevës deri në janar 2023.

Anëtari i Këshillit Grevist, Zenun Nimani tha se nesër presin konfirmimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës.

- Advertisement -

“Besoj që deri nesër mbasdite do ta marrim përgjigjen. Mjetet teknologjike po e mundësojnë një kontakt më të shpejtë”, tha Nimani në “21 Drejtpërdrejt” të RTV21.

Sipas tij, një pjesë e madhe e anëtarësisë nuk është e mendimit që të nisë mësimi, mirëpo është nxënësi ai që i ka nxitur një pjesë të mendojnë pak më ndryshe apo të ndrrohet qasja.

Tutje, Zenunaj tha se askush nuk e ka ndërmjetësuar propozimin e Këshillit Grevist.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me ligjin e ri të Pagave të miratuar nga Qeveria: Mësimdhënësi i fillores do të ketë pagën 672 euro, i të mesmes 696 euro

Qeveria e Kosovës  ka miratuar para pak ditësh Ligjin e Pagave, por ka pak...

Prekëse: Nxënësi nga Drenica merr rrugën e mërgimit, përshëndetet me shokët e shoqet e klasës

Qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit vazhdojnë  të marrin vendim që të largohen...

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Sot kur Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë intervistë ka dhënë një ndër këngëtarët...

Ministria e Arsimit nuk tregon se kur do të nis procesi i vlerësimit të mësimdhënësve – PSE?

Me një fletushkë u pritën nxënësit e klasës së parë nga mësimdhënësja e tyre...