E diel, 4 Dhjetor, 2022

Lajm i mirë: Përfundon me sukses operacioni në zemër te foshnja 12 ditëshe

Një super lajm nga Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ ku ka përfunduar me sukses operacioni në zemër te një foshnje vetëm 12 ditësh.

Lajmin e bën me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa na njeh edhe me pamjet e Erzanit të vogël të cilit i urojmë jetë të gjatë e të shëndetshme.

- Advertisement -

“Një tjetër ndërhyrje delikate në zemër tek një fëmijë vetëm 12 ditësh është kryer me sukses nga ekipi i talentuar i kardiokirurgjisë në QSUT, ku puna vijon pa u ndalur, megjithë situatën e vështirë të epidemisë.

Erzani i vogël gëzon shëndet të plotë”, shkruan Manastirliu.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

21 aftësi që çdo fëmijë duhet t’i mësojë para moshës 10 vjeçe

Kur fëmija juaj shkon në shkollë atje i mësojnë atij lexim, shkrim dhe aritmetikë.  Por...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...