E diel, 29 Janar, 2023

Lajm i mirë për maturantët e Kosovës dhe Shqipërisë

- Advertisement -

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë në mbledhjen e përbashkët kanë nënshkruar edhe një marrëveshje për arsimin.

Lajmi i mirë për të gjithë maturantët që duan të studiojnë qoftë në njërin apo tjetrin shtet, mund të konkurojnë në kushte të barabarta ku të duan.

- Advertisement -

“ARSIM: Mundësi konkurrimi dhe vijimi të studimeve në 19 universitete të të dy shteteve, në kushte të barabarta”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...