E enjte, 30 Mars, 2023

Lajm i mirë: 6-vjeçarja shpëtohet nga rrënojat e shtëpisë në Gaza

- Advertisement1-

Gjashtëvjeçarja Suzy Eshkuntana u zgjua e vetme në spitalin më të madh të Gazës, ku ishte dërguar me urgjencë pasi shtëpia e saj ishte shkatërruar nga një sulm me bombë të ushtrisë izraelite. Fatkeqësisht, ajo dhe babai i saj ishin të mbijetuarit e vetëm të familjes, pasi mamaja dhe katër motrat e vëllezërit e tjerë humbën jetën.

Vogëlushja mbeti e bllokuar nën rrënojat e shtëpisë së saj për 7 orë, para se të shpëtohej dhe të ribashkohej me babain e saj në spital.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...