E diel, 5 Shkurt, 2023

Ky është arsimtari 64-vjeçar që u arrestua në Pejë, dyshohet se ngacmoi nxënësen 13-vjeçare

- Advertisement -

Një mësimdhënës i shkollës fillore “Lidhja e Pejës” në fshatin Novosellë të Pejës u arrestua sot nga Policia, pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht një nxënëse.

Ai u prangos pas denoncimit të prindërve të viktimës, të cilët po pretendojnë se vajza e tyre u përballë me sulm seksual nga arsimtari, raporton Gazeta Sinjali.

- Advertisement -

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për arsimtarin e Adem Mustafaj, 64-vjeçar, i cili jep lëndën e Biologjisë në këtë shkollë.

Nxënësja që po dyshohet se u sulmua seksualisht nga arsimtari, siç mëson Sinjali është e moshës 13vjeçare.

Lidhur me rastin, tashmë janë intervistuar prindërit e viktimës dhe disa dëshmitarë, që kanë dhënë deklarata se çfarë ndodhi në këtë shkollë, ndërkohë që i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

- Advertisement -

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në Fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...