E enjte, 30 Mars, 2023

Ky element i shtëpisë mund të rrezikojë jetën e fëmijës tuaj

- Advertisement1-

Një fëmijë gati vdiq deri në momentin kur prindërit e dëgjuan të bërtiste me zë.


Një vajzë katërvjeçare, Crystal Williams ka përfunduar e varur në kordon që bëjnë të mundur hapjen dhe mbylljen e roleteve të vendosura në dritare.

- Advertisement -

Madje babai i saj ka publikuar një fotografi të vajzës për të këshilluar të gjithë prindërit që të kenë kujdes sepse fëmijët mund të përfundojnë ngjashëm.

“Nëse dritaret e juaja kanë një mundësi të tillë për t’u hapur dhe mbyllur atëherë largojeni atë nga vendi ku ka fëmijë”, kishte thënë prindi i fëmijës.

“Vajza jonë u gjet në dritare me kordonin e mbështjellë aq ngushtë për qafe, dhe kishte fat të madh që u gjet shpejtë nga mamaja. Ne mund ta kishim humbur atë,fëmijët do të ngjiten afër dritares pavarësisht sa t’i përpiqesh t’i ndalosh”,kishte vazhduar ai.

- Advertisement -

Gjithashtu sipas The Indepedent, që nga viti 1999 të paktën 31 fëmijë kanë vdekur në Britani të Madhe nga po e njëjta arsye.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...