E shtunë, 1 Tetor, 2022

Kuvendi nuk e miraton rezolutën për ndërprerjen e grevës në arsim

- Advertisement -

Rezoluta e propozuar nga PDK-ja rreth grevave në vend, nuk ka marrë votat e deputetëve.

Nga 67 deputetë të pranishëm, për ka qenë 22 deputetë, kundër 39 dhe abstenim 6 vota.

- Advertisement -

Tani Kuvendi po bën shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të agjencive ekzekutive, të cilën po e prezanton Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...