E enjte, 30 Mars, 2023

Kurrë mos i fusni këto ushqime në mikrovalë

- Advertisement1-

Mikrovala është një nga shpikjet që na ka lehtësuar jetën të gjithëve.


Megjithatë, ka disa ushqime që nuk duhet t’i fusni kurrë në të. Më poshtë albeu.com do t’ju tregojë cilat janë këto ushqime:

- Advertisement -

Vezët

Nxehtësia e gjeneruar në furrën me mikrovalë krijon shumë avull dhe pasi nuk ka ku ta lëshojë atë, ekziston një rrezik serioz i një shpërthimi.

Rrushi

- Advertisement -

Rrushi nuk i reziston nxehtësisë, prandaj shpërthen në furrë.

Specat

Kur të hapni derën, pasi t’i keni ngrohur në furrë me mikrovalë, kimikatet që lëshohen do t’ju ​​dhëmbin sytë dhe t’ju djegë fyti.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...