E premte, 24 Mars, 2023

‘Kur të them se nuk do t’i tregoj askujt, motra ime nuk llogaritet’: 8 thëniet më të bukura për motrat

- Advertisement1-

Dashuria për motrat është një nga ndjesitë më të bukura që kemi në jetë. Pavarësisht distancës apo kohës që kalojmë me motrat, gjithmonë ekziston një lidhje e veçantë midis motrash.


Janë ndër personat e pakët që mund t’i besosh më sy mbyllur. Dhe më e bukura është se në një marrëdhënie të shëndetshme, motra e kupton motrën vetëm me një shikim, pa folur.

- Advertisement -

Po ju listojmë më poshtë tetë thënie të bukura për motrat. Pse jo, mund t’ia dedikoni dhe ju.

1 .Motrat janë shoqet më të mira në botë.

2. Mos fol për motrën time, mos luaj me mua duke përdorur motrën time. Nëse e bën, do shohësh anën time më të errët.

- Advertisement -

3. Motra ime është personi që më thotë të mos ndryshoj për asgjë dhe për askënd. Ajo më ndihmon të jem vetvetja.

4. Nëse nuk e bezdisni motrën e madhe pa ndonjë arsye të mirë herë pas here, ajo do mendojë se nuk e doni më atë.

5. Motrat funksionojnë si rrjeta sigurie në një botë kaotike, thjesht duke qenë aty për njëra-tjetrën.

- Advertisement -

6. I ëmbël është zëri i motrës në stinën e hidhërimit.

7. Motrat janë lule të ndryshme nga i njëjti kopsht.

8. Kur të them se nuk do t’i them askujt, motra ime nuk llogaritet.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...