E martë, 29 Nëntor, 2022

Kujtesë nga profesori nga Malisheva: Në luftë kishim 58 nxënës në klasë, kishte përkushtim / EMRAT

Profesori nga Malisheva, Januz Kastrati, ka ndarë në rrjetin social Facebook një kujtim nga viti shkollor 1998-99, gjatë kohës së luftës ku thotë se kishte vullnet e përkushtim të jashtëzakonshëm për arsimim të gjeneratave.

Kastrati që në atë kohë ishte profesor i Gjeografisë ka publikuar emrat e 58 nxënësëve të vitit të parë të Mjekësisë që ishte mbajtur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Malishevës.

- Advertisement -

Postimi i Kastratit:

Viti shkollor 1998/99
(Edhe një kujtim)

Edhepse në gjendje lufte, nuk u ndal angazhimi me vullnet dhe përkushtim në edukimin dhe arsimimin e gjeneratave.

- Advertisement -

Kishim edhe nga 58 nxënës në klasë.
Nuk ishte pengesë, përkundrazi ishte një motiv shtesë.

Kënaqësi që na u dha mundësia me qenë në mesin e edukatorëve dhe mësimdhënësve.

Me respekt edhe për këtë gjeneratë!
Shëndet dhe të gjitha të mirat për ta!

Falenderoj Zotin në radhë të parë, e mandej edhe të gjithë ata që na besuan dhe ende vazhdojnë të na besojnë në këtë mision, vërtetë të shenjtë!

Zoti i mëshiroftë dhe i shpërbleftë për kontributin e tyre, të gjithë ata që nuk janë në mesin tonë!

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me ligjin e ri të Pagave të miratuar nga Qeveria: Mësimdhënësi i fillores do të ketë pagën 672 euro, i të mesmes 696 euro

Qeveria e Kosovës  ka miratuar para pak ditësh Ligjin e Pagave, por ka pak...

Prekëse: Nxënësi nga Drenica merr rrugën e mërgimit, përshëndetet me shokët e shoqet e klasës

Qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit vazhdojnë  të marrin vendim që të largohen...

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Sot kur Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë intervistë ka dhënë një ndër këngëtarët...

Ministria e Arsimit nuk tregon se kur do të nis procesi i vlerësimit të mësimdhënësve – PSE?

Me një fletushkë u pritën nxënësit e klasës së parë nga mësimdhënësja e tyre...