E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Kujdes kur i flet partnerit në sy të fëmijës!

- Advertisement -

Fëmija është gjithmonë sy e vesh nga prindërit edhe kur askujt s`ia pret mendja.

Edhe kur është duke luajtur, duke lexuar, në çdo moment është vigjilent nga bisedave të të rriturve dhe sidomos ndaj prindërve.

- Advertisement -

Ndaj mënyra se si çifti komunikon mes njëri-tjetrit jo vetëm formëson fëmijën, por i krijon dhe ankthet apo lehtësirat e të ardhmes.

Pse-në e shpjegon Lira Gjika.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...