E hënë, 3 Tetor, 2022

Kryetari i Mitrovicës kërkesë mësimdhënësve: Rritni përkushtimin ndaj nxënësve

Kryetari i komunës, Bedri Hamza ka pritur në takim nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët “Abdullah Shabani” në Mitrovicë.

Hamza ka njoftuar nxënësit për punët dhe shërbimet e institucionit të komunës, si dhe për angazhimet e komunës në raport me arsimin dhe shkollat, derisa ka kërkuar nga nxënësit që të mësojnë dhe të jenë shembull për në mësim dhe në aktivitete tjera edukative dhe arsimor, njofton Komuna.

- Advertisement -

Kryetari Hamza nga mësimdhënësit ka kërkuar që të rritet përkushtimi i tyre ndaj nxënësve ndërsa nxënësit i ka inkurajuar që të vazhdojnë edhe në të ardhmen me suksese në mësime, në realizimin e ideve inovative, ide të cilat krenojnë shkollën dhe komunën e Mitrovicës.

Në fund të takimit kryetari Hamza, mësimdhënësve dhe nxënësve ju uroj festën e Vitit të Ri, duke theksuar se komuna do të bëj çmos që të siguroj kushte sa më të mira për mësim.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrahman Jasharaj: Nëse pagat nuk procedohen, unë nuk garantoj çfarë do të ndodh tutje

Kreu i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj, i ka konfirmuar raportimet se vetëm mësimdhënësit grevistë janë...

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...

Rrahman Jasharaj: Qeveria na ka goditur pas shpine

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur për mos ekzekutimin e pagave nga Qeveria...