E hënë, 26 Shtator, 2022

Krishtlindje në kohë Covidi – Disa ide si mund të kaloni festat edhe në kohë pandemie

- Advertisement -

Covid-19 ndryshoi jetën tonë 360 gradë në çdo drejtim. Padyshim që të gjithë e kanë hasur në rrjetet e tyre sociale shprehjen e famshme “Janar, Shkurt….. Karantinë….Dhjetor”, pra jemi në dhjetor dhe festat e fund vitit  po na trokasin.

Ndryshe nga herët e tjera këtë vit nuk mund të festojmë me miqtë tanë apo njerëzit e dashur, kjo për shkak të masave të vendosura nga qeveria.

- Advertisement -

Më poshtë do të gjeni disa ide se si mund të kënaqeni dhe të festoni në këtë periudhë pandemie.

1- Gjueti dhuratash : fshehja e dhuratave në pjesë të ndryshme të shtëpisë, madje dhe në kopësht do të krijojë emocion në gjetjen e tyre

2 – Dilni për një shëtitje me familjen tuaj në ditën e Krishtlindjeve.

- Advertisement -

3- Party virtuale. Dekoroni shtëpinë tuaj në atë lloj mënyre që t’ju krijohet ideja se ndodheni në një lokal.

4- Përgatitja e dhuratave bashkë më fëmijët tuaj.

5- Bëni një “festival” karaoke në shtëpi me familjarët tuaj.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...

Universiteti shtetëror i Floridas shkruan për ekonomisten nga Prishtina

Universiteti Shtetëror i Floridas (FSU) ka shkruar sot për këngëtaren Adelina Emini, e cila...

Emocionohet pasi sheh veten në fotografi me këmbë zbathur në shkollë: E kisha kthy prapë atë kohë…

Shpesh prindërit na flasin për kohën kur kanë qenë fëmijë dhe kushtet në të...

10 matematicienët më të mëdhenj të të gjitha kohërave

Matematika, vjen nga greqishtja e lashtë që do të thotë “studim”, “shkencë”. Shpeshherë është...