E diel, 5 Shkurt, 2023

Kosovari ngjitet pa problem me xhip në Bjeshkët e Rugovës të mbuluara me borë / VIDEO

- Advertisement -

Boga e Rugovës ka marrë një pamje mahnitëse për shkak të borës së madhe që ka rënë.


Kjo ka bërë që vikendin që lam pas shumë qytetarë ta kalojnë atje dhe të ç’lodhen nga përditshmëria, dhe sigurisht përveç që të shijojnë bukuritë edhe të bëjnë skijim.

- Advertisement -

Rruga kryesore që çon në Bogë mbahen të pastruara, por jo edhe ato më në mes të këtij fshati.

Dhe për të parë sa më mirë bukuritë që ofron Boga, shpeshherë qytetarë me veturat e tyre ngjiten dhe lartë në bjeshkë edhe pse rruga është e mbuluar me borë.

Kështu ka bërë së fundmi edhe një qytetarë që e ka sfiduar Rugovën me borë dhe pa fije problemi është ngjitur në lartësi me veturën e tij, shkruan kidsofkosova.

- Advertisement -

Për më tepër shikoni videon:

 

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...