E shtunë, 1 Tetor, 2022

Koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess” më 21 dhjetor në Teatrin Kombëtar

- Advertisement -

Koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess” do të shfaqen për herë të parë në Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Kjo ngjarje do të prezantohet më 21 dhjetor nga ora 12:00, shkruan Kidsofkosova.net.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë:

JOY Dance & Training Studio dhe Studio Baleti NESA më 21 Dhjetor 2020 (e hanë) në ora 12:00, në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës prezantojnë koreografitë e baletit për fëmijë “JoyNess”. Ngjarje kjo e cila shfaqet për herë të parë në Kosovë si rezultat i bashkëpunimit të studiove dhe koreografëve të tyre, në mbështetje të Teatrit Kombëtar të Kosovës.
Mediat ftohen të marrin pjesë në këtë ngjarje.

Kush: JOY Dance & Training Studio dhe Studio Baleti NESA
Çfarë: Shfaqje Baleti JoyNess
Kur: E hanë, 21 Dhjetor 2020, duke filluar në ora 12:00
Ku: Teatri Kombëtar i Kosovës, Prishtinë

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...