E mërkurë, 29 Mars, 2023

Klea Rrapi tregon talenton edhe në pikturë / FOTO

- Advertisement1-

Klea Rrapi përveç një këngëtare e suksesshme është edhe një piktore tejet e talentuar.


Klea ka treguar për “Kids of Kosova” se në ekspozitën e radhës “Ekspozita e Pikturës” tek Kalaja në Tiranë është paraqitur edhe piktura e saj, ku kishte pikturuar vetën në një ditë vjeshte.

- Advertisement -

Deklarata e Kleas:

Kam shumë gjëra të bukura për të folur, por kësaj radhe po flas për ekspozitën e radhës “Ekspozita e Pikturës ?‍?? “Tirana në telajo”, ku u realizua tek kalaja e Tiranës, ku në mesin e shumë piktuarave, piktura ime ishte shumë e veçante sepse në pikturë kisha pikturuar vetën time në një ditë vjeshte.

Punimet janë fokusuar në bukuritë e peisazhit periferik të Tiranes. Ndaj falënderimi më i madh i shkon Qendrës Kombëtare të Kuturës për Fëmijë në Tiranë dhe më në krye mësuesen Ruzmira Beqiraj-Bejaj për punën e palodhur që bën për të gjithë fëmijët e qendrës tonë.

- Advertisement -

Ekspozita e fundit per kete sezon do jete me 11 Qershor kur do jete nje ekspozite me shumë punime të bukura të realizuar nga ne fëmijët.

Me shumë dashuri ju njoftoj që për çdo fëmijë që do të jetë në Festivalin e parë të Fëmijëve 2021! “Star Festival” që do jetë sërish në Qershor të marrin pjesë, unë do jem Modoratorja e këtij festivali shumë të pritur nga të gjithë.

Javen tjetër do jem prap tek ju me një tjetër shkrim dhe tjera supriza.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...