E mërkurë, 29 Mars, 2023

Kjo modele 2-vjeçare me aftësi të veçanta do t’iu zbukurojë ditën…

- Advertisement1-

Një 2-vjeçare me aftësi të veçanta në Kanada, është bërë një modele mode për fëmijë.

Eleanor Manton, do të shfaqet në katalogun e vjeshtë-dimrit 2020 të firmës së veshjeve për fëmijë “JoJo Maman Bebe”.

- Advertisement -

Në lidhje me këtë arritje të vajzës, ka reaguar nëna e saj, Helen, e cila e quan të gjithë këtë si gjithçka mbresëlënëse.

“Kur pashë imazhet e para fillova të ndihesha krenare për time bijë. Mora një email nga “JoJo” dhe më thanë nëse do të doja që vajza ime të ishte imazhi i tyre në fushatën e vjeshtë-dimrit 2020. Unë isha pak e hutuar, gjithashtu e mbushur me gëzim, e gjitha kjo m’u duk e mahnitshme. Disa ditë më vonë në shtëpi mbërritën disa veshje shumë të bukura të firmës dhe ne nisëm fotografitë”, u shpreh nëna.

Më tej ajo shtoi:

- Advertisement -

“Në fakt fëmijët apo dhe personat me aftësi të veçanta në tërësi, duhet të përfshihen më shumë në mediat kryesore. Sa më shumë njerëz si Eleonora ime në modë e më gjerë, aq më mirë do të jetë”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...