E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Kjo është drejtoresha që paralajmëroi mësuesit që mungojnë se do të kenë ndalesa në paga

- Advertisement -

Ushtruesja e detyrës drejtoresha Myvedete Gavazaj e shkollës së mesme profesionale “Ymer Prizreni” në Prizren, ka njoftuar se mësimdhënësit të cilët kanë munguar në shkollë do të kenë ndalesa në pagë.

 

- Advertisement -

Ky veprim sipas saj do të ndodh nëse punonjësit nuk i arsyetojnë mungesat e tyre.

Ajo bëri të ditur se gjatë muajit nëntor 2021 mësimdhënësit kanë munguar në 122 orë.

- Advertisement -

Gavazaj tha se mësimdhënësit mund t’i japin arsyetimet e tyre nga data 1 deri në 3 dhjetor në drejtorinë e shkollës.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...

KMDLNJ kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriu, sot ka kërkuar dorëheqjen...