E hënë, 26 Shtator, 2022

“Kids of Kosova” ju prezanton “Fashion Week Istanbul” / VIDEO

- Advertisement -

Në Turqi po zhvillohet “Fashion week Instabul”, ku po marrin pjesë shumë fëmijë nga të gjitha trevat shqiptare, Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

Pjesëmarrëse në këtë event është edhe Ejza Hoxha, prezantuesja e “Kids of Kosova” që e drejton emisionin “ShqipArt”.

- Advertisement -

Ejza si pjesëmarrëse e kësaj sfilate ka dërguar filmime nga eventi i organizuar në Stamboll në Turqi.

Ky event është i organizuar nga “Albania Event Producion”, dhe kishte pjesëmarrës edhe fëmijë dhe stilistë nga Turqia, Ukraina, Rusia, Bullgaria dhe Serbia, etj.

Por fëmijët e trojeve shqiptare spikatën me talentin dhe bukurinë e tyre.

- Advertisement -

 

 

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...