E diel, 4 Dhjetor, 2022

Këto shkolla në Istog nesër nuk mbajnë mësim, për shkak të reshjeve të shiut

Komuna e Istogut ka marrë vendim që disa shkolla në këtë komunë nesër të mos mbajnë mësim.

Kjo për shkak të situatës së krijuar nga reshjet e mëdha të shiut.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë:

Të nderuar mësimdhënës, nxënës dhe ju prindër pas reshjeve të mëdha të shiut në Komunën e Istogut, është vështirësuar qarkullimi dhe për shkak të rrezikut që paraqet kalimi i nxënësve në ato rrugë ndërpritet mësimi për ditën e nesërme me 21.11.2022 në këto shkolla: Gjimnazi “Haxhi Zeka” Istog, SHFMU “Bajram Curri” në Istog, Kopshti i Fëmijëve “Gëzimi Ynë” në Istog dhe SHFMU “Ndre Mjeda” në Rakosh.

Në shkollat e tjera mësimi do të zhvillohet normalisht.

- Advertisement -

Për çdo ndryshim do të ju njoftojmë me kohë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Keqplanifikimet në tender lënë nxënësit në Pozhoran me orar të shkurtuar qe tri vjet

Për shkak të keqplanifikimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme me kriteret në tender,...

Jasharaj ‘selam’ Nagavcit: Jemi në konsultim me ekspertë të fushës se drejtësisë

Sindikata e arsimit shkëputjen e kontratës kolektive e konsideron “veprim të ngutshëm, të pabazuar,...

Njohësi i arsimit Argjend Osmani: Mungesa e inspektorëve e pamundëson monitorimin e cilësisë

Njohësi i arsimit Argjend Osmani, thotë se ngritja e cilësisë në arsim kërkon monitorimin...

Rinor Qehaja nga “EdGuard”: Veç inspektorët nuk mund të vlerësojnë të gjithë mësimdhënësit, t’iu besohet edhe organeve në shkolla

Numri i vogël i inspektorëve në arsim ka bërë që të ketë mungesë të...