E diel, 29 Janar, 2023

Këto janë trendet e bukurisë për vitin 2021

- Advertisement -

Bukuria gjithashtu dhe mbi të gjitha fillon nga brenda.


“Më pak” do të thotë “më shumë dhe bukuri e pastër”

- Advertisement -

Në vitin 2020, midis bllokimeve dhe maskave, konsumatorët ndryshuan zakonet, duke u përqëndruar në cilësinë e produkteve të zgjedhura sesa te sasia, shkruan “IconStyle”.

Për këtë arsye, 2021 do t’i kushtohet bukurisë së pastër, së qëndrueshme dhe më të ndërgjegjshme, duke respektuar personin dhe planetin, transmeton lajmi.net.

Personalizimi

- Advertisement -

Vëmendja më e madhe ndaj produkteve të blera shoqërohet nga një kërkim i vazhdueshëm për një “përvojë bukurie” reale të përshtatur posaçërisht për individin.

Në këtë këndvështrim, do të ketë, gjithashtu, një rritje të produkteve pa gjini, të cilat shpesh mungojnë në kanalet tradicionale të shitjeve.

Qasja holistike ndaj bukurisë

- Advertisement -

Në vitet e fundit, në shoqërinë tonë është shfaqur një ide që do të forcohet më tej në 2021, me bashkëpunimin e periudhës së veçantë që po përjetojmë: bukuria gjithashtu dhe mbi të gjitha fillon nga brenda.

Pra, në 2021, do të ketë një rritje në treg të produkteve që përmbajnë përbërës aktivë natyrorë qetësues dhe ato që promovojnë bukurinë “nga brenda”.

Produkte rezistente ndaj maskës

Pandemia gjatë vitit 2020 rriti nevojat për sa i përket bukurisë dhe përbërjes, me konsumatorët që po favorizojnë produktet kushtuar syve: një trend që do të vazhdojë edhe në 2021.

Bukuria sipas Koresë, Skandinavisë dhe Japonisë

Në muajt e fundit, njerëzit kanë bërë më pak makijazh, duke i kushtuar më shumë kohë dhe më shumë vëmendje kujdesit për lëkurën. Këto zakone të reja janë shoqëruar nga modelet e reja ndërkombëtare dhe do të jenë protagonistët e vërtetë të stileve të vitit 2021.

Nga njëra anë, bukuria koreane, plot risi në kujdesin e lëkurës.

Nga ana tjetër, ndikimet nga Skandinavia dhe Japonia, të cilat përqendrohen në pamje më minimale dhe më të pastra.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...