E shtunë, 1 Tetor, 2022

Këto janë shtetet më të lumtura në botë, kush kryeson

- Advertisement -

Vendet skandinave vijojnë të kryesojnë listën e shteteve me njerëzit më të lumtur në botë.


Finlanda, Islanda dhe Danimarka janë renditur si vendet më të lumtura në botë në bazë të një sondazhi nga Gallup.

- Advertisement -

Pavarësisht pandemisë së COVID, rezultati për këto tre vende nuk ka ndryshuar. Shumica e intervistave për përfundimet e sondazhit u kryen gjatë valës së parë të pandemisë në pranverën e vitit 2020.

Zvicra është rritur me dy vende nga viti 2019 duke u renditur e katërta, ndërkohë që Gjermania kapërceu 7 shtete të tjera duke u futur në 10-she. Kanadaja nga ana tjetër është spostuar në vendin e 15-të.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...