E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Këta janë dy nxënësit që humbën jetën nga sulmi në Gllogjan

- Advertisement -

Tragjedia e cila ndodhi në mbrëmjen e sotme, ku humbën jetën dy nxënës dhe shoferi i autobusit ka tronditur gjithë vendin.

Mediat kosovare raportojnë se G.M. dhe L.H. janë dy nxënësit të vrarë sonte në Gllogjan, ndërsa kanë publikuar dhe fotografitë e tyre.

- Advertisement -

Krerët e shtetit kanë shprehur ngushëllime për rastin tragjik dhe kanë kërkuar që të kapet autori i krimit sa më parë.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me një abetare të madhe, aksion para Ministrisë së Arsimit

Aleanca e të Rinjve të Kosovës ka zhvilluar një aksion simbolik para Ministrisë së...

Edhe një mërgimtar tjetër i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

Komuna e Prizrenit i jep tender për vetëdijesimin e nxënësve kompanisë që aktivitet primar ka pastrimin e ndërtesave

Komuna e Prizrenit ka nënshkruar kontratë me kompaninë ‘Samire Osmani B.I’ për ‘Vetëdijesimin e...

LAJMI I FUNDIT: Paqartësi në ekzekutimin e pagave për grevistët

Ajo që vazhdon të mbetet e paqartë në këtë situatë është forma e ekzekutimit...