E diel, 5 Shkurt, 2023

Kënga e preferuar e bebit tënd mposht ‘Despacito’

- Advertisement -

Fiksimi jonë  i vjetër “Despacito”, i cili u lançua në vitin 2017, ka mbajtur për tre vite me radhë fronin si kënga më e klikuar në Youtube.

Ky projekt latin dhe super ritmik ka arritur 7 miliard klikime, por duket se tashmë ka ardhur koha të humbasë fronin.

- Advertisement -

Një tjetër këngë po bën namin dhe e dimë që s’ka mbetur njeri pa e dëgjuar!

“Baby Shark” ka tashmë 7 miliard klikime në Youtube dhe është “himni” i ri i Youtube-it!

- Advertisement -

“Baby Shark” është kënga e preferuare fëmijëve në mbarë botën.

Krijuesi i saj origjinal mbetet i panjohur pasi është një ninullë nga e kaluara, megjithatë suksesi i madh u regjistrua me ndihmën e 10-vjeçares Hope Segoine.

Në 2019, Pinkfong u mor me një proces gjyqësor të ngritur nga kompozitori për fëmijë Jonathan Wright, i cili pretendoi të kishte shkruar një version të ngjashëm që nga viti 2011 për të cilin ai ka të drejtat e autorit.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...