E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Këto janë 5 pyetjet më të shpeshta gjatë periudhës së shtatzënisë

Gjatë periudhës së shtatzënisë do ballafaqoheni nga pyetjet më të ndryshme.

Më poshtë, kemi radhitur disa nga pyetjet më të shpeshta që ju drejtohen grave shtatzëna shkruan BellyBelly, transmeton GazetaShneta.

- Advertisement -

1.Kur do të lindni?

Rreth 3-5% e bebeve do lindin në kohën e duhur, por jo çdoherë lindin në datën e caktuar.

2.Keni zbuluar gjininë e foshnjes?!

- Advertisement -

Do ishte pyetje e mirëseardhur në kohën/muajin e duhur.

3.A keni menduar për emrin?!

Shumë prindër refuzojnë të tregojnë emrin deri në momentin e takimit të parë të foshnjes së tyre.

4.A mund ta prek barkun tuaj?!

Për disa nëna shtatzëna mund të jetë një pyetje e këndshme, por disa nuk mirëpresin pyetje të tilla.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...