E premte, 7 Tetor, 2022

Katër informacione për bebet që do t’ju habisin

Çdo fëmijë që lind është i ndryshëm dhe padyshim unik.

Para se ta sjellim atë në botë, ne lexojmë informacionin në mënyrë që të jemi gati ta marrim atë. Megjithatë, ka ende gjëra për të cilat nuk jemi në dijeni.

- Advertisement -

Shikoni, për shembull, katër gjëra për fëmijën që do t’ju habisin:

Deri në moshën 5 muajsh ata nuk mund të shijojnë shije të kripura

Stomaku i një të porsalinduri është sa një lajthi

- Advertisement -

Ata kanë më shumë kocka se një i rritur

Ata preferojnë të kthejnë kokën në të djathtë

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...