E enjte, 22 Prill, 2021

Kanceri iu përhap në çdo pjesë të trupit: Gruaja tregon si e shëroi për 4 muaj me këtë pije

Ann Cameron në vitin 2012 iu nënshtrua një operacioni, për shkak të kancerit në zorrën e trashë.


Sidoqoftë, sëmundja nuk iu heqë plotësisht, dhe duke mos përdorur metodat mjekësore, por vetëm lëngun e karrotës, ajo shëroi vetën për 4 muaj. Cameron e ka ndarë hisotrinë e saj me të tjerët në Chris Beats Cancer, ku ka treguar se pasi e mori vesh se kanceri iu përhap edhe në pjesë të tjera të trupit, ajo filloi të punonte vet rreth shërimit.

Ndonëse refuzoi kimioterapinë, Cameron filloi të pinte lëng karrote në doza të ndryshme për çdo ditë. Analizat, fatmirësisht treguan se kanceri kishte ndaluar së përhapuri dhe se tumoret veç se po zvogëloheshin. Katër muaj pas kësaj, gjëndrat i ishin kthyer normalitetit dhe tumoret kishin vazhduar zvogëlimin.

Pas tetë muajsh, skanimet CT treguan se kanceri ishte zhdukur krejtësisht. Karotat janë përplot veti natyrale anti-kancer dhe korateni ndihmon në ndalimin e krijimit të qelizave të reja të kancerit. Shpërndajeni me të tjerët këtë histori, sepse ndoshta do t’i ndihmoni dikujt që të provojë këtë metodë të Cameron dhe ndoshta të shërohet nga kanceri si ajo.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Arsyet e shumta pse duhet të hani çdo ditë banane

Bananja mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e...

Kujdes, mishi i kuq rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shkencëtarët britanikë e kanë lidhur konsumimin e çfarëdo forme të mishit të kuq siç...

Një listë me gjërat që nuk e prishin agjërimin gjatë muajit të Ramazanit

Nëse keni pasur dyshime se çfarë do të prishë agjërimin, kjo listë do të...

Hani ushqim herët dhe parandaloni diabetin

Zgjimi i hershëm dhe shkuarja me kohë në krevat, e bën njeriun më të...