E martë, 29 Nëntor, 2022

Kah po shkon sistemi arsimor: Dy raste të falsifikimit të diplomave në Pejë

Gjendja e sistemit arsimor në vend nuk është e kënaqshme.

Një gjë tejet shqetësuese është edhe shit-blerja e diplomave dhe atë hapur pëmes rrjeteve sociale.

- Advertisement -

Problem tjetër i ‘vjetër’ është edhe falsikimi i diplomave.

Një rast i tillë dyhohet se ka ndodhur së fundmi në Pejë.

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës për dy diploma të cilat sipas tij, dyshohet të jenë të falsifikuara.

- Advertisement -

Rasti është raportuar në rrugën Esat Mekuliri, në Pejë më 10 nëntor 2022, rreth orës 11:30.Për këtë rast është njoftuar prokuroria dhe rasti vazhdon të hetohet. /Albanian Kids Education/

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me ligjin e ri të Pagave të miratuar nga Qeveria: Mësimdhënësi i fillores do të ketë pagën 672 euro, i të mesmes 696 euro

Qeveria e Kosovës  ka miratuar para pak ditësh Ligjin e Pagave, por ka pak...

Prekëse: Nxënësi nga Drenica merr rrugën e mërgimit, përshëndetet me shokët e shoqet e klasës

Qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit vazhdojnë  të marrin vendim që të largohen...

Pse thotë Shkurte Fejza se s’kemi nevojë për një Abetare të përbashkët?

Sot kur Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë intervistë ka dhënë një ndër këngëtarët...

Ministria e Arsimit nuk tregon se kur do të nis procesi i vlerësimit të mësimdhënësve – PSE?

Me një fletushkë u pritën nxënësit e klasës së parë nga mësimdhënësja e tyre...