E diel, 5 Shkurt, 2023

Ka prekur zemrat e të gjithëve, njihuni me balerinën e vogël pa krahë

- Advertisement -

E lindur në një qytet të vogël të Brazilit, Vitoria Bueno arriti që të plotësojë ëndrrën e saj për t’u bërë balerinë.

Por diçka e tillë nuk ishte edhe aq e thjeshtë, pasi ajo është pa krahë. Por vullneti dhe dëshira mposhtën gjithçka.

- Advertisement -

 

Nëna e saj ka thënë se që kur ajo ishte e vogël, njerëzit rreshtoheshin jashtë shtëpisë për ta pare.

Tani është 16 vjeç dhe nuk ka asnjë diferencë nga balerinat e tjera, sa i përket kërcimit.

- Advertisement -

“Për mua krahët janë vetëm një detaj”, tha Vitoria në teatrin ku ajo interpreton.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...