E enjte, 22 Prill, 2021

Juena Tahiri, 14-vjeçarja nga Tirana – flet për karrierën e saj / VIDEO

Është 14-vjeçare dhe ndjek mësimet në shkollën 9-vjeçare “Fan Noli” në Tiranë.


Prindërit dhe mësuesit zbuluan se ka prirje për muzikë. Që në moshën 7-vjecare ka nisur të msëoj kanto, dhe më pas ka nisur edhe kursin e muzikës.

Kjo është Juena Tahiri, e cila në një intervistë për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) ka folur për karrierën e saj të deritanishme si dhe planet për të ardhmen.

Video-intervista:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Emisioni “ShqipArt”, e ftuar: Mikaela Xoxa – balerina nga Fieri

Sonte në emisionin "Shqip Art" në Kids of Kosova me Ejza Hoxha është e...

Dhuna mes nxënësëve në shkolla – flet psikologia Ariana Isufi

Dhuna në shkolla është një dukur shqetësuese në shkollat tona. Psikologia Ariana Isufi e cila...

Flet psikologia Ariana Isufi: Rëndësia e lojës tek fëmijët

Këtë javë psikologia Ariana Isufi për "Kids of Kosova" trajton rëndësinë e lojës tek fëmijët. Psikologia...

Emisioni “ShqipArt”, e ftuar Anisa Dervishi konkurrente e “Albania Got Talent”

Këtë javë e ftuar në emisionin "Shqip Art" me prezantuese Ejza Hoxha është e...